Služby

Vyberte si ubytovanie z našej ponuky

Menu

Zaujímavé odkazy

Liečba a liečivé zdroje :: Bardejovské Kúpele

Liečba v Bardejovských kúpeľoch, kúry a procedúry, liečivé zdroje.

Vznik Bardejovských Kúpeľov podmienili vývery prírodných liečivých minerálnych vôd typu alkalicko-slaných, železnatých kyseliek.

Z výsledkov chemických rozborov i z dlhoročných praktických skúseností vyplýva, že bardejovská minerálna voda môže svojou balneologickou hodnotou úspešne súťažiť aj s najznámejšími minerálnymi vodami tohoto druhu.

Kúpele v Bardejove

Bardejovské Kúpele spĺňajú predpoklady tak na balneologické, ako aj na klimatické kúpeľné miesto. V centrálnej parkovej časti kúpeľov Bardejov vyviera šesť prameňov minerálnych vôd.

Viacero liečivých prameňov

Voda prameňov “Hlavný”, “Lekársky” a “Herkules” je hydrouhličitanovo-chloridová, sodná, železnatá, uhličitá, hypotonická, studená.

Minerálny prameň Alžbeta

Voda prameňa “Alžbeta” je hydrouhličitanovo-chloridová, sódno-vápenatá, železnatá, uhličitá, hypotonická, studená. Balneologickou hodnotou sa môžu zaradiť medzi najvýznamnejšie minerálne vody tohoto druhu. Rozdielnosť v chemickom zložení umožňuje ich viacstranné liečebné využitie s rozličným pôsobením. Vysokomineralizované pramene s obsahom kysličníka uhličitého sa používajú na pitné kúry, liečebné kúpele a inhalačnú liečbu.

Liečebné procedúry v Bardejovských kúpeľoch

Medzi najdôležitejšie procedúry patria pitné kúry z 8 rozličných prameňov s mineralizáciou od 1.6 do 10 g/l.

Wellness v Bardejove

K poskytovaným wellness službám patria masáže, kúpele a ďalšie procedúry ako napr. klasická masáž, podvodná masáž, škótske streky, fínska sauna, celkový vírivý kúpeľ, perličkový kúpeľ, minerálny kúpeľ, doctor who, uhličitý kúpeľ, diatermia, parafín, šliapací kúpeľ, diatrón, magnetoterapia, solux, liečebný ultrazvuk, akupunktúra, reflexná masáž, plynové injekcie, parafínové obklady a iné.

 

© kupele.bardejovske.info

TOPlistHotely

Pobyty

Akciové pobyty