Služby

Vyberte si ubytovanie z našej ponuky

Menu

Zaujímavé odkazy

22.06.2012 11:58

Bardejovské kúpele sa rozširujú

V Bardejovských kúpeľoch sa tento rok chystajú zmeny. Kúpele do rekonštrukcií budov a vybavenia doteraz investovali už 3,8 milióna eur. Pomohli im aj európske fondy a to vo výške 440 tisíc eur. Kúpele ležia na pozemku s rozlohou 31 hektárov, …

V Bardejovských kúpeľoch sa tento rok chystajú zmeny. Kúpele do rekonštrukcií budov a vybavenia doteraz investovali už 3,8 milióna eur. Pomohli im aj európske fondy a to vo výške 440 tisíc eur. Kúpele ležia na pozemku s rozlohou 31 hektárov, pričom však niektoré budovy nepatria spoločnosti Bardejovské kúpele, a.s. V súčasnosti odkúpili nový hotel, ktorého rekonštrukcia sa bude pohybovať okolo sumy 5,5 milióna eur.

Vďaka tejto rekonštrukcii vznikne 30 nových voľných pracovných miest. Celková kapacita hotela bude 90 lôžok a napríklad aj kongresová miestnosť pre 400 ľudí. Celý projekt odštartuje na jeseň tohto roka a do decembra je naplánované jeho spustenie do prevádzky. Ďalšou novinkou budú kryté tenisové kurty, za ktoré kúpele zaplatia približne 200 tisíc eur. Uvažuje sa aj o vybudovaní nového vonkajšieho kúpaliska v priebehu niekoľkých rokov.

Manažment Bardejovských kúpeľov v tomto roku očakáva nárast návštevnosti na úrovni 5-10%. Minulý rok si tu našlo cestu viac ako 17 tisíc ľudí, pričom 44% z nich si celý pobyt hradili sami a zvyšných 56% pobytov bolo hradených poisťovňami. V priemere je dĺžka jedného pobytu 12 dní. Aj v týchto kúpeľoch platí, že väčšina návštevníkov pochádza zo Slovenskej republiky. No Bardejovské kúpele sú obľúbené aj v Českej republike, Rusku, na Ukrajine, v Bielorusku, Poľsku, Nemecku, Rakúsku a v iných krajinách.

Tento rok sa pre návštevníkov Bardejovských kúpeľov chystá množstvo zaujímavých a atraktívnych podujatí. Kúpele boli aj v minulosti obľúbenou destináciou mnohých známych hostí. Medzi najvýznamnejších patrí cisárovná Sissi, cisár Jozef II. alebo ruský cár Alexander I. Aj z tohto dôvodu sa kultúrny program bude niesť v duchu bohatej histórie, ktorú zažili nielen kúpele, ale aj celý región.

Príďte do Bardejovských kúpeľov nabrať nové sily a energiu! Kúpeľný alebo relaxačný pobyt v týchto kúpeľoch je ideálnym spôsobom na relax a oddych, ktorý si zaslúžite!

 


© kupele.bardejovske.info

TOPlistHotely

Pobyty

Akciové pobyty