Služby

Vyberte si ubytovanie z našej ponuky

Menu

Zaujímavé odkazy

25.06.2012 13:28

Medzinárodné hudobné leto v Bardejovských kúpeľoch už začalo

Od pondelka 25. júna v Bardejovských kúpeľoch štartuje v poradí už 58. ročník Medzinárodného hudobného leta, ktorý potrvá až do 30. augusta. Tento rok sa máte na čo tešiť! Čaká na vás 11 koncertov slovenských, českých, poľských a aj nemeckých …

Od pondelka 25. júna v Bardejovských kúpeľoch štartuje v poradí už 58. ročník Medzinárodného hudobného leta, ktorý potrvá až do 30. augusta. Tento rok sa máte na čo tešiť! Čaká na vás 11 koncertov slovenských, českých, poľských a aj nemeckých spevákov a kapiel. Odznejú aj tri koncerty inšpirované tvorbou bardejovského rodáka Bélu Kélera, ktoré sa budú konať na počesť 130. výročia úmrtia tohto skladateľa.

Všetko sa to začne veľkolepými fanfárami z balkóna Hotela Astória. Festival Medzinárodné hudobné leto je najväčšiu kultúrnou udalosťou roka v Bardejovských kúpeľoch. Otvárací koncert si vyslúžil Salónny orchester Cassovia. Tento, ako aj všetky ostatné koncerty, budú začínať o 19.30 podvečer v spoločenskej sále Hotela Astória. Táto sála má kapacitu 90 miest. Tento rok sa hostia Bardejovských kúpeľov môžu tešiť na 9. ročník Bardejovských kúpeľných dní, Alžbetínsky deň na počesť cisárovnej Sissi a tradičné výstavy kvetov.

Taktiež budú pripravené aj tradičné kolonádne koncerty klasickej hudby. Tieto sa budú konať denne okrem pondelka od 11.00 do 12.00 a od 16.00 do 18.00. Sezóna kolonádnych koncertov sa začína v utorok 26.júna, pričom posledný koncert sa odohrá 2.septembra. Predstaví sa Salónny orchester Cassovia ako aj Salónny orchester Prešov. Okrem koncertov sa môžete tešiť aj na tanečné zábavy so živou hudbou.

Príďte sa aj vy pokochať ladnými tónmi klasickej či ľudovej hudby do Bardejovských kúpeľov! Spojte to s kúpeľným alebo relaxačným pobytom a užijete si dovolenku snov!

 


© kupele.bardejovske.info

TOPlistHotely

Pobyty

Akciové pobyty