3 tipy na nenáročné turistické trasy v okolí Bardejova

V okolí Bardejova sú mnohé miesta, ktoré by mal každý turista či kúpeľný hosť navštíviť. Napríklad sa pokochať krásnym výhľadom spod Cyrilometodského kríža, opekať v Sedle Čerešňa alebo si vychutnať pohľad zo známej rozhľadne Kráľova studňa. Objavte nenáročné turistické trasy v okolí Bardejova, ktoré zvládnu aj aktívni seniori a rodiny s deťmi.

Cyrilometodský kríž nad Bardejovom

Trasa: z autobusovej stanice v Bardejove smerom na Šibenú horu

Trvanie: cca 25 minút 

Priamo nad Bardejovom sa týči Cyrilometodský kríž. Patrí k turisticky najnavštevovanejším miestam, hoci k nemu nevedie žiadna oficiálne značená turistická trasa, ale len nenáročná lesná cesta s miernym stúpaním. 

Je vysoký 12 metrov, má 4 ramená a váži viac ako 1500 kilogramov. Na tzv. Šibenej hore stojí už od roku 1995. Postavili ho na pamiatku vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda. Na jeho výstavbe sa podieľali zástupcovia rímskokatolíckej, gréckokatolíckej, evanjelickej a pravoslávnej cirkvi. Tak sa stal aj symbolom spolupatričnosti a porozumenia. 

Sedlo Čerešňa

Trasa: po červenej turistickej značke z Bardejovských Kúpeľov

Trvanie: cca 30 minút 

Turistický chodník Čerešňa patrí medzi atraktívne miesta v okolí Bardejova. Svoje čaro má počas celého roka. Je križovatkou turistických trás a miestom vhodným na opekanie. Vďaka dreveným altánkom, lavičkám, studničkám a ohnisku je správnou voľbou pre nenáročnú rodinnú turistiku aj s deťmi. 

Kráľova studňa pri Lenartove

Trasa: po zelenej turistickej značke z obce Lenartov 

Trvanie: cca 90 minút 

Jednou z najkrajších turistických atrakcií v blízkosti Bardejova je rozhľadňa Kráľova studňa. Samotná rozhľadňa stojí od roku 2011. Má 4 podlažia a je vysoká 13 metrov. Pre pocestných je k dispozícii aj turistická útulňa. Okrem samotnej rozhľadne turistom slúžia aj oddychové miesta s lavičkami a ohniskom. Neďaleko rozhľadne sa nachádza aj studnička.

Rozhľadňa v Lenartove

Rozhľadňa dostala meno podľa povesti o troch kráľoch, ktorí si tu zasadli za jeden stôl, aby dohodli mier. Boli to Matej Korvín, ktorého kôň tu podľa povesti vydupal aj studničku a poľský kráľ so svojím synom. 

Návrat hore