Bardejovské Kúpele sa tešia zo zvyšujúcej sa obsadenosti

Už začiatkom mája sa Bardejovské Kúpele dostali na 60 % obsadenosť, pričom počet návštevníkov kúpeľov neustále narastá. O pobyty v hlavnej sezóne je veľký záujem.

V marci 2021 mali kúpele len 18,5 % obsadenosť

Bardejovské Kúpele majú aktuálne lôžkovú kapacitu v hlavnej sezóne približne 1100 lôžok. Pred krízou ich ročne navštívilo približne 25 000 osôb a počet prenocovaní presahoval 270.000. Kúpele poskytujú služby predovšetkým pre obyvateľov Prešovského a Košického kraja, ale tešia sa z návštevníkov z celého Slovenska aj zahraničia.

V marci 2021, ktorí patril medzi jedny z najťažších mesiacov v rámci pandémie COVID-19, mali Bardejovské Kúpele obsadených len 18,5 % zo svojej kapacity. V marci tohto roku sa obsadenosť kúpeľov pohybovala už na úrovni 24 %. Na začiatku mája bolo obsadených v kúpeľov 60 % celkovej kapacity a aktuálna predpokladaná obsadenosť počas júna je už na úrovni 70 %.

Za zvýšujúcou sa obsadenosťou stojí podľa vedenia kúpeľov aj obnovenie bielej medicíny, nakoľko približne 50 % návštevníkov kúpeľov tvoria pacienti poisťovní. Liečia sa tu rôzne pooperačné stavy aj chronickí pacienti.

O pobyty počas leta je v Bardejovských Kúpeľoch veľký záujem

Počas hlavnej sezóny predpokladajú kúpele návrat na úroveň vyťaženosti z predpandemického roka 2019. O pobyty v Bardejovských Kúpeľoch počas júla, augusta a septembra je veľký záujem. Už aktuálne je vypredaná veľká časť kapacity a kúpele predpokladajú takmer úplnú obsadenosť. S nákupom pobytu v Bardejvoských Kúpeľoch počas halvnej sezóny preto radšej dlho neotáľajte.

Tie najlepšie pobyty, ako je napríklad obľúbený pobyt v hoteli Alexander, sa vypredávajú veľmi rýchlo. Nemenej populárne sú však aj liečebné pobyty, či pobyty pre seniorov. Počas letnej sezóny čaká na návštevníkov Bardejovských Kúpeľoch množstvo rozličných podujatí a pestrý sprievodný program. Tak kde si užiť lepšiu dovolenku, než v čarovnom prostredí Bardejoských Kúpeľov, ktoré sú oázou pokoja o oddychu naozaj pre všetky vekové kategórie.

zdroj:tasr

Scroll to Top