Sú Bardejovské Kúpele naozaj „kráľovské“?

Kto by nepoznal Sisi, uhorskú kráľovnú a rakúsku cisárovnú Alžbetu Bavorskú. Vedeli ste, že v Bardejovských Kúpeľoch strávila na liečení 3 týždne? Ak navštívite kúpele dnes, zistíte, že jej osoba je stále prítomná a to nielen vďaka jej pamätníku. Bardejovské Kúpele si právom budujú značku “kráľovské kúpele”.

S “kráľovskými” aktivitami začali kúpele po rekonštrukcii liečebného domu Alžbeta

Značka „kráľovské kúpele“ je pomerne mladá a zatiaľ menej zaužívaná a známa. Ale kúpele môžu byť na toto pomenovanie právom hrdé. Chceli by ste zažiť “kráľovské kúpele” na vlastnej koži aj vy? Neváhajte a ubytujte sa v hoteli Alžbeta, ktorý po rekonštrukcii z roku 2016 nesie meno kráľovnej, pretože práve ona tu bývala počas svojho liečebného pobytu. Aby ste sa cítili naozaj kráľovsky, pobyt môžete stráviť i v kráľovskom apartmáne Sisi s nádherným výhľadom na kúpele. Ide o luxusné bývanie s talianskym masívnym nábytkom.

Počas vášho pobytu nezabudnite piť z prameňa Lobogo – dnes Alžbeta, ako to robila aj samotná Sisi. Na prízemí hotela Alžbeta okrem toho nájdete Muzeálny apartmán Sisi, ktorý síce neslúži na pobyt, ale je prístupný verejnosti za symbolický poplatok a stojí určite za návštevu.

Posilňovať značku „kráľovské kúpele“ plánujú Bardejovské Kúpele aj do budúcnosti

Bardejovské Kúpele sa neustále snažia rozvíjať a modernizovať, čim podporujú aj cestovný ruch. Posledný projekt, ktorý v kúpeľoch vznikol a viaže sa na osobu kráľovnej, je Náučný chodník Sisi a jej zastavenia. Cisárovná sa totiž veľmi rada prechádzala po priľahlom parku, či lese. Po nenáročnej prechádzke si môžete vychutnať kávu v kaviarni Sisi v hoteli Ozón.

Ako je vidno, Bardejovské Kúpele si ctia nielen tradície, ale aj svoju minulosť. Súčasťou aktivít okolo značky “kráľovské kúpele” je aj podujatie s názvom Alžbetínsky deň, ktoré sa koná každoročne koncom leta. Bardejovské Kúpele ako jedny z najstarších kúpeľov na Slovensku chcú v takýchto aktivítách pokračovať a už teraz sa môžete tešiť, čo si pre kúpeľných hostí pripravia najbližšie.

Scroll to Top