Kúpele v Bardejove

Bardejovské Kúpele ležia približne 5 km severne od centra mesta Bardejov. Ide o jedny z najstarších kúpeľov na našom území – prvá zmienka o Bardejovských Kúpeľoch pochádza ešte z roku 1247. Dnešné Bardejovské Kúpele možno charakterizovať ako moderné kúpeľné zariadenie, ktoré si stále v príjemnej miere zanecháva svojho historického ducha. Zároveň ide o kúpele s najširším zameraním. Liečia sa tu pacienti s takmer všetkými indikáciami od ochorení tráviaceho traktu, pohybového aparátu, cez ženské ochorenia, až po choroby z povolania. Okrem dospelých pacientov sa v Bardejovských Kúpeľoch môžu liečiť aj deti.

Kúpele Bardejov

História Bardejovských Kúpeľov

Prvá písomná zmienka o Bardejovských Kúpeľoch pochádza z roku 1241. V roku 1505 tu vybudovali kabíny na kúpanie chorých, ktorí sem prichádzali zo širokého okolia. Najväčší rozmach prežili kúpele počas 18. storočia, kedy postupne pribudli prvé murované budovy. Práve toto obdobie je oficiálne považované za začiatok éry Bardejovských Kúpeľov. 

V roku 1875 sa tu liečila aj slávna cisárovná Sisi. Jej pobyt v kúpeľoch pripomína socha umiestnená v kúpeľnom parku pred liečebným domom s výstižným názvom Alžbeta. Viac informácii o histórii Bardejovských Kúpeľov.

Pobyty v Bardejovských Kúpeľoch

Bardejovské Kúpele predstavujú jedno z miest s najčistejším vzduchom na Slovensku. Ich okolie tvoria lesy Ondavskej vrchoviny a v celom areáli je zakázané, okrem výnimočných situácií, premiestňovať sa autom. Kúpele si preto právom vyslúžili označenie Oáza pokoja. Pobyty v Bardejovských Kúpeľoch sú prispôsobené všetkým vekovým kategóriám. 

Či už sa rozhodnete utiecť do kúpeľoch od zhonu každodenného života a stráviť tu len predĺžený víkend, alebo hľadáte liečebný pobyt zameraný na liečbu vášho ochorenia, z pestrej ponuky pobytov si istotne vyberiete ten pravý.

Liečivé zdroje v meste Bardejov

Bohatstvo Bardejovských Kúpeľov tvorí miestna klíma a minerálna voda typu alkalicko-slaných, železnatých kyseliek. Vďaka tomu Bardejovské Kúpele spĺňajú všetky podmienky pre balneologické aj klimatické kúpeľné zariadenie. V centrálnej časti kúpeľov vyviera 6 prameňov. Celkovo kúpele disponujú až 10 prameňmi prírodnej liečivej vody: Hlavný, Lekársky, Herkules, Napoleon, Kolonádny, Klára, Anna, Alžbeta, František a Alexander. Každý prameň má iné množstvo stopových prvkov. 

Liečivú vodu Bardejovských Kúpeľov môžeme charakterizovať ako prírodnú-liečivú, slabo až stredne mineralizovanú, hydrogén uhličitanovo-chloridovú, sodnú, železito uhličitú, studenú, hypotonickú vodu so zvýšeným obsahom kyseliny boritej.

Liečivé zdroje v Bardejove

Indikácie kúpeľnej liečby v Bardejovských Kúpeľoch

Bardejovské Kúpele môžeme charakterizovať ako kúpele s najširšou špecializáciou. Absolvovať liečebný pobyt tu môžete takmer s každou indikáciou. Okrem dospelých pacientov sa kúpele zameriavajú aj na liečbu detí.

Dospelí aj detskí pacienti sa v Bardejovských Kúpeľoch môžu liečiť s nasledujúcimi indikáciami: choroby obehového ústrojenstva, choroby tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, nervové ochorenia, choroby obličiek a močových ciest, ženské choroby a onkologické choroby. 
Okrem už uvedených indikácií, môžu dospelí pacienti absolvovať liečebný pobyt aj v indikačných skupinách ochorenia pohybového aparátu a choroby z povolania.

Liečebné procedúry v kúpeľoch

Bardejovské Kúpele ponúkajú pestrú ponuku liečebných aj wellness kúpeľných procedúr. Absolvovať môžete rôzne druhy masáži, vaňové kúpele, inhalácie, elektroliečbu aj horúce zábaly.

liecebne-procedury-kupele

Časté otázky o liečbe v kúpeľoch Bardejov

Bardejovské Kúpele a.s

V Bardejovských Kúpeľoch liečia takmer všetky indikácie. Absolvovať liečebný pobyt tu môžete napríklad s onkologickým ochorením, s ochorením tráviaceho či pohybového ústrojenstva. Pozrieť všetky indikácie liečby v Bardejovských Kúpeľoch. 

Scroll to Top