Na splnenie Zimnej výzvy ostáva posledný mesiac

Zimná výzva je obľúbená kampaň, ktorá vás prevedie menej známymi miestami Prešovského kraja a zároveň vás za to aj odmení. Kampaň organizuje Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska.

Objavte nové miesta aj získajte odmeny  

Zimná výzva prebieha od 20. 12. 2021 do 20. 3. 2022. Úlohou účastníka je navštíviť niektoré z vybraných miest a odfotiť sa pri nálepke kampane zimná výzva. Pre získanie odmeny je následne potrebné zaslať svoje fotografie prostredníctvom správy na FB profil Severovýchod Slovenska alebo emailom na zimnavyzva@gmail.com

Získaná odmena závidí od počtu navštívených miest: 

 • 5 miest – čelenka Severovýchod Slovenska,
 • 10 miest – ponožky Severovýchod Slovenska,
 • 15 miest – buffka Severovýchod Slovenska.

Súťažiaci, ktorý splní podmienky výzvy, si bude môcť prevziať cenu za prejdené lokality v sídle KOCR Severovýchod Slovenska najneskôr do 26.3.2022. Každý účastník výzvy má nárok na jednu odmenu za každú pokorenú hranicu.

Vybrať si môžete až z 15 zaujímavých lokalít 

Tohtoročná zimná výzva má aj názov Expedícia Severovýchod Slovenska, nakoľko organizátori vybrali do výzvy aj menej známe turistické lokality. Vybraných 15 miest v rámci Prešovského kraja je rozdelených do 3 skupín podľa náročnosti. 

EASY

 1. Čertov kameň – Kamjana  
 2. Šcerbovka – vyhliadková veža
 3. Marduňa
 4. Eliášovka
 5. Rozhľadňa na Medveďom vrchu

MEDIUM

 1. Rozhľadňa Nový Žobrák
 2. Busov
 3. Patria
 4. Lavička lásky
 5. Veterný vrch
 6. Kozí kameň

HARD

 1. Riaba skala
 2. Praporec
 3. Vrch Čergov
 4. Chata pri Zelenom plese

Bonusové lokality

V prípade, ak vám chýba niektorá lokalita na získanie odmeny, doplniť ju môžete aj niektorou z nasledujúcich 3 bonusových lokalít: 

 1. Lysá stráž
 2. Ivanov vrch
 3. Sninský kameň

Vybrané lokality z výzvy ako napríklad Rozhľadňa Nový Žobrák, Busov, Vrch Čergov, Vyhliadková veža Ščerbovka, či bonusová lokalita Lysá Stráž sú blízko aj z Bardejovských Kúpeľov. Zapojiť sa do Zimnej výzvy môžete aj v prípade, ak pochádzate z iného regiónu Slovenska. Vďaka relaxačnému pobytu v Bardejovských Kúpeľoch si dobijete baterky a vďaka Zimnej výzve spoznáte lokality, ktoré bežný turista zvyčajne nenavštívi.

zdroj:severovychodslovenska.sk

Scroll to Top