Nordic Walking v Bardejovských Kúpeľoch

V Bardejovských Kúpeľoch sa nebudete nudiť. Ak ste okrem toho aj milovníkom športov rozhodne si tu prídete na svoje. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme možnosti Nordic Walking v Bardejovských Kúpeľoch.

Kam za severskou chôdzou v Bardejovských Kúpeľoch?

Na Nordic Walking v Bardejovských Kúpeľoch môžete využiť rôzne turistické trasy v okolí kúpeľov. Môžete si vybrať Kyslíkovú dráhu alebo niektorý z rehabilitačných chodníkov. Palice si môžete vypožičať na recepcii hotela Ozón za symbolický poplatok.

Rehabilitačné chodníky

V okolí Bardejovských Kúpeľov sa nachádza niekoľko turistických chodníkov. Všetky majú spoločný východiskový bod, a to Kúpeľnú kolonádu. K dispozícii je 8 okruhov. Trasy sa líšia navzájom dĺžkou úseku, časovou náročnosťou a obtiažnosťou. Pred Kúpeľnou kolonádou môžete nájsť informačnú tabuľu, ktorá vás poinformuje o jednotlivých rehabilitačných chodníkov a ich popis. 

Turistické trasy v okolí Bardejovských Kúpeľov

Nordic Walking v Bardejovských Kúpeľoch s fyzioterapeutom

Ak máte chuť zažiť Nordic Walking v sprievode fyzioterapeuta, máte možnosť zakúpiť si túto procedúru na pracovisku časovania procedúr v stredu v čase o 14.45 hod. Dĺžka procedúry je 1.30 hod. Stretnutie priaznivcov Nordic Walking sa uskutočňuje na 1. poschodí Balneoterapie (pred Elektroliečbou) o 16.30 hodine. 

Nordic Walking – obľúbená procedúra v Bardejovských Kúpeľoch

Čo je to Nordic Walking?

Nording walking čiže severská chôdza sa stáva z roka na rok čoraz rozšírenejším športom. Pôvodne vznikol v semdesiatych rokoch vo Fínsku ako mimosezónna tréningová metóda pre bežcov na lyžiach. Rozšírila sa najprv po celej Škandinávii, neskôr na základe obľuby aj do celej Európy.

Severskú chôdzu pestujú ako športovú aktivitu najmä ľudia v stredných rokoch a seniori. Na prvý pohľad môže zdať, že nejde o nič iné, než o chôdzu s palicami. Počas chôdze však zapájate nielen nohy, ale aj hornú časť tela zapája prostredníctvom palíc, ktoré sú pri tomto športe nevyhnutnou pomôckou.

Pri cvičení zapájate podstatnú časť svalstva, udržujete sa v kondícii a čo je dôležité, dýchate čerstvý vzduch. Najväčšou výhodou Nordic walking je to, že chôdzu môžete pestovať celý rok, v ktoromkoľvek veku a prakticky kdekoľvek.

Zdroj: www.kupele-bj.sk

Scroll to Top