Nová výstava v Bardejove

Máte chuť na umelecký zážitok? Neváhajte navštíviť novú výstavu vo Výstavnej miestnosti Oddelenia kultúry v Bardejove. Výstava pod názvom Helmut Bistika – Posledný Bozk bude k dispozícii pre návštevníkov od 10.2.2022 do 25.3.2022. Tvorba Helmuta Bistika je originálna a nenapodobiteľná. Výstava v Bardejove tak bude neopakovatEľným zážitkom pre všetkých milovníkov umenia.

Kto je Helmut Bitiska?

Helmut Bistika je všestranný umelec, maliar, sochár a grafik. Je autorom mnohých známych knižných ilustrácií či kurátor výstav. Zároveň organizuje umelecké workshopy pre deti a mládež a tvorí umenie s hendikepovanými osobami.

Jeho tvorbu ste mohli spoznať napríklad vo výkladoch parfumérie na Hlavnej ulici, pri inštaláciách vo Východoslovenskom múzeu v Košiciach, Galérii Átrium v Prešove či v rodnom Medzeve, kde má umelec kaviareň i galériu, ale i na množstve výstav doma i v zahraničí.

Dôležitým prvkom umelcovej tvorby sú jazyk, kultúra a tradície Mantákov, po nemecky hovoriacich obyvateľov Medzeva. K výtvarnému umeniu sa Bitiska priučil sám, je to umelec samouk. Rád experimentuje s farbami a materiálmi, využíva asambláž, výtvarnú techniku, ktorá dáva obrazu priestorovú dimenziu.

Výstava v Bardejove – Posledný bozk

Výstava s poetickým názvom Posledný bozk je ako stvorená na aktuálne valentínske obdobie. Návšteva Výstavnej miestnosti Oddelenia kultúry Bardejov tak môže byť zaujímavým spestrením valentínskeho rande.

Aké aktuálne podujatia na vás čakajú v Bardejovských Kúpeľoch?

Okrem výstavy Helmuta Bitisku sa počas februára a marca môžete tešiť v Bardejove aj na pripravovaný Valentínsky večer, ktorý sa uskutoční v pondelok 14.2.2022 o 18.00 hodine v Kine Žriedlo v Bardejovských Kúpeľoch. Hlavným hosťom večera bude Jozef Holly. Na hostí čaká klavírny recitál.

Doprajte si čarovné chvíle so svojou láskou v Bardejove a Bardejovských kúpeľoch. Nudiť sa tu rozhodne nebudete. Bardejovské Kúpele, okrem svojich prírodných liečivých zdrojov, či najsilnejšiemu minerálnemu prameňu Herkules, ponúkajú aj mnohé voľnočasové aktivity a bohatý kultúrny program.

Náučné chodníky alebo turistické trasy vás prevedú okolím kúpeľov, alebo vás vtiahnu do histórie spojenej s cisárovnou Alžbetou. Preto neváhajte a vyberte si jeden z obľúbených relaxačných či liečebných pobytov a zažite Bardejovské Kúpele na vlastnej koži.

Bardejovské Kúpele

Zdroj: www.kulturabardejov.sk / www.kupele-bj.sk

Scroll to Top