Pamiatky a zaujímavosti Bardejovské Kúpele

Bardejovské Kúpele a ich okolie ponúkajú množstvo príležitosti na trávenie voľného času. Na svoje si tu prídu milovníci histórie aj prírody. Prechádzky čarokrásnou prírodou, kochanie sa historickými pamiatkami, či vydanie sa po stopách Sisi. To je len zlomok príležitosti, ktoré ukrývajú Bardejovské Kúpele.

Skanzen Bardejovské Kúpele

Skanzen Bardejovské Kúpele leží na okraji kúpeľov. Ide o najstarší skanzen na našom území. Počas príjemnej prechádzky areálom skanzenu s parkovou úpravou môžete obdivovať 24 objektov tradičnej ľudovej architektúry Horného Šariša a severného Zemplína. Dominantu skanzenu tvorí drevený kostol z obce Zboj z roku 1706.

Múzeum Sisi

Múzeum, zriadené na počesť rakúsko-uhorskej cisárovnej Sisi, sa nachádza v liečebnom dome Alžbeta. Muzeálny apartmán pripomína liečebný pobyt, ktorý Sisi strávila v Bardejovských Kúpeľov v 19. storočí.

Turistika Bardejovské Kúpele

Bardejovské Kúpele ležia v lone prírody Ondavskej vrchoviny. Okolie kúpeľov je celé obklopené lesmi, ktoré ponúkajú množstvo príležitosti na jednoduchú, aj náročnejšiu turistiku. Najobľúbenejšími turistickými trasami kúpeľov sú Lesnícky náučný chodník Čierna mláka a Rozhľadňa Kamenná hora.

Pamiatky mesta Bardejov

Mesto Bardejov predstavuje naše najgotickejšie mesto. Nachádza sa tu krásne starobylé mestské jadro so zachovaným mestským opevnením a množstvo ďalších pamiatok. Vďaka zachovaným pamiatkam bolo mesto v roku 2000 mesto zapísané aj na Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Najväčšou dominantou mesta je Bazilika sv. Egídia zo začiatku 15. storočia, ktorá sa nachádza na Radničnom námestí v centre mesta. Ďalšie pamiatky v Bardejove.

Tipy na výlety v okolí Bardejovských Kúpeľov  

Blízke okolie Bardejovských Kúpeľov ukrýva množstvo zaujímavých miest, ktoré rozhodne stoja za návštevu. Vo vzdialenosti len pár kilometrov tu nájdete krásny gotický hrad  Zborov aj drevený kostol zapísaný v zozname UNESCO, nachádzajúci sa v obci Hervartov. Viac informácií.

Cez Bardejovské Kúpele prechádzajú viaceré turistické trasy, napríklad červená turistická značka vedúca na Rozhľadňu Kamenná hora. Viac turistických trás.

Najznámejšou pamiatkou Bardejovských Kúpeľov je skanzen. Ďalšie pamiatky.

Áno, v Bardejovských Kúpeľoch sa nachádza múzeum venované Sisi.

Scroll to Top