Podujatia Bardejovské Kúpele a mesto Bardejov

V Bardejove aj Bardejovských Kúpeľoch to počas hlavnej sezóny naozaj žije. Na návštevníkov čaká množstvo podujatí, pri ktorých si na svoje prídu mladí aj starí. Nie je preto žiadnym prekvapením, že počas leta sú Bardejovské Kúpele takmer úplne obsadené a niektoré vychytané dátumy sú vypredané s veľkým predstihom.

Informácie o podujatiach v Bardejovských Kúpeľoch a meste Bardejov v roku 2022 nájdete v aktualitách.

bardejovsky-jarmok

Podujatia Bardejovské Kúpele

Počas hlavnej sezóny, od mája do konca septembra, organizujú Bardejovské Kúpele pre návštevníkov pestrý sprievodný program. V rámci hudobného leta čakajú na návštevníkov pravidelné koncerty živej hudby a tešiť sa môžu aj na ďalšie vychytené podujatia. Aktuálny kultúrny program v Bardejovských Kúpeľoch nájdete na webovej stránke kúpeľov.

Deň detí

V rámci dňa detí, ktorý sa koná na začiatku júna v areáli pri kúpeľnej kolonáde, čaká na deti pestrý sprievodný program. Pripravené sú rôzne atrakcie ako skákací hrad, maľovanie  na tvár, či modelovanie balónov.

Otvorenie kúpeľnej sezóny

Otvorenie kúpeľnej sezóny predstavuje slávnostný galaprogram, ktorý sa každoročne koná v areáli letného kúpaliska. Vstup na podujatie je možný len na vstupenky. Podujatie je určené pre biznis partnerov kúpeľov, zamestnancov a vybraných kúpeľných hostí. Sprievodný program otvorenia kúpeľnej sezóny každoročne zahŕňa koncerty, vatru, ohňostroj a zábavu so živou hudbou. 

bardejovske-kupelne-dni

Medzinárodné hudobné leto 

Koncerty v rámci medzinárodného hudobného leta prebiehajú každoročne počas júla a augusta na pódiu pri kolonáde alebo v koncertnej sále hotela Astória. Koncerty pri kolonáde sa konajú denne, okrem pondelkov.

Bardejovské kúpeľné dni

Bardejovské kúpeľné dni je tradičné podujatie, ktoré sa koná začiatkom júla v areáli pri Kúpeľnej dvorane. Podujatie je spojené s kultúrnych programom, atrakciami pre deti a prezentáciou remeselných výrobkov.

Alžbetínsky deň

Alžbetínsky deň je podujatie, ktoré sa organizuje na počesť cisárovnej Sisi, ktorá v minulosti poctila Bardejovské Kúpele svojou návštevou. Podujatie býva vždy v auguste. Súčasťou Alžbetínskeho dňa je aj prechádzka cisárovnej Sisi s Franzom Jozefom v dobových kostýmoch areálom Bardejovských Kúpeľov.

Podujatia kino Žriedlo

Okrem podujatí organizovanými priamo kúpeľmi, sa kúpeľní hostia môžu zúčastniť aj na premietaní filmov a podujatiach v kine Žriedlo, ktoré sídli v areáli kúpeľov.

Program a vstupenky 

Kino Žriedlo premieta zvyčajne každý deň. Vstupné na jednotlivé filmy je približne 5 €. Okrem premietania filmov bývajú v kine pravidelne aj koncerty známych osobností a zábavné podujatia. Cenník vstupného a aktuálny program kina nájdete na oficiálnej stránke.

Podujatia Bardejov

Mesto Bardejov, môžeme zaradiť medzi mestá, v ktorých to žije počas celého roka. Kultúrny program mesta je bohatý, vďaka čomu je na Radničnom námestí plno takmer každý víkend. 

Aktuálny kalendár kultúrnych podujatí v Bardejove nájdete na oficiálnej stránke mesta.

Dni mesta – Hry rytiera Rolanda

Podujatie s názvom Hry rytiera Rolanda sa koná každoročne v júni na Radničnom námestí v Bardejove. Sprievodný program podujatia je vždy vystavaný tak, aby si tu svoje našli všetky vekové kategórie. Na návštevníkov čakajú rôzne ukážky stredovekých remesiel, rytiersky turnaj, historický sprievod, ohňová šou a koncert.

Bardejovský jarmok

Bardejovský jarmok každoročne patrí medzi najnavštevovanejšie akcie v Bardejove. Ide o jeden z našich najväčších a najobľúbenejších jarmokov. Novodobý bardejovský jarmok nadväzuje na tradíciu remeselných jarmokov, ktoré sa v meste konali v stredoveku.

Bardejovský jarmok sa tradične koná na konci augusta. Počas 4 dní čaká na návštevníkov mesta na Radničnom námestí a v blízkom okolí, viac ako 500 trhovníkov a bohatý program.

Program jarmoku je vždy vystavaný tak, aby si svoje obľúbené vystúpenie našli všetky vekové kategórie. Zahŕňa spev, tanec, hudbu, divadlo, hovorené slovo, ľudové remeslá, folklór, historický šerm, vystúpenia folklórnych súborov a známych hudobných kapiel domácej aj svetovej scény.

V rámci sprievodných podujatí každý rok nechýbajú Ulička remesiel, autosalón či detský jarmok. Bardejovský jarmok so sebou prináša veľkú slávu a predstavuje pomyselnú bodku za kultúrnym letom v Bardejove.

Najznámejším podujatím v Bardejove je tradičný Bardejovský jarmok.

Známym podujatím organizovaným v Bardejovských Kúpeľoch je Alžbetínsky deň. Ďalšie podujatia.

Väčšina známych podujatí má dlhoročnú tradíciu.

Zoznam aktuálnych podujatí v meste Bardejov a Bardejovských Kúpeľoch nájdete tu.

Scroll to Top