Turistické informácie Bardejov a Bardejovské Kúpele

Bardejovské Kúpele a mesto Bardejov ponúkajú návštevníkom okrem rozmaznávajúcej kúpeľnej liečby aj množstvo historických pamiatok a prírodných zaujímavosti. Návštevníci sa môžu vydať na cestu históriou naprieč historickým jadrom Bardejova, či po stopách Sisi v Bardejovských Kúpeľoch, posedieť si pri spievajúcej fontáne, užiť si pravú kúpeľnú zábavu alebo sa zabaviť na podujatí na námestí v Bardejove.

Turisticko – informačné centrum

Turisticko – informačné kancelárie poskytujú informácie o meste Bardejov a Bardejovských Kúpeľoch. Návštevníci tu získajú informácie o aktuálnych podujatiach, turisticky atraktívnych miestach a zobrať si môžu aj rôzne bezplatné propagačné materiály.

Turisticko – informačná kancelária Bardejov

Adresa

Radničné námestie č. 21

085 01 Bardejov

Turisticko – informačná kancelária Bardejovské Kúpele

Adresa

Kino Žriedlo

086 31  Bardejovské Kúpele

Slovenská  republika

Kontakty

tel . :          +421 (0) 54 477 4477

tel. /fax :    +421 (0) 54 474 4774

tel. mob. :  +421 (0) 905 330 834   +421 948 720 226

e-mail :       info@bardejovske-kupele.sk

web :          www.bardejovske-kupele.sk 

Termálne kúpalisko Bardejovské Kúpele

Termálne kúpalisko sa nachádza na severnom okraji Bardejovských Kúpeľov. Na kúpalisku sa nachádzajú 2 bazény – bazén pre dospelých a bazén pre deti. Voda v bazénoch je vyhrievaná. V areáli kúpaliska sa nachádza aj bufet, volejbalové ihrisko a letný altánok. Viac informácií.

V meste Bardejov je k dispozícii aj letné kúpalisko BŠK a Mestká krytá plaváreň Bardejov.

Wellness centrum hotel Ozón

Vo wellness centre v hoteli Ozón sa nachádza saunový a vodný svet. Vybavenie wellness centra tvoria 3 bazény, 4 sauny, kneippov kúpeľ, vyhrievaná lavica, ľadové vedro, prívalová sprcha, tropická a masážna sprcha, tepidárium a bar.

Wellness centrum hotel Alexander

Wellness centrum v hoteli Alexander je malé wellness, ktorého súčasťou sú whirlpool, fínska a parná sauna, ochladzovací bazén, prívalová sprcha, tropická a masážna sprcha, tepidárium a fitness.

Pamiatky a zaujímavosti

Bardejovské Kúpele a ich okolie ponúkajú pestré príležitosti na trávenie voľného času. Historické jadro mesta Bardejov bolo zapísané aj do zoznamu UNESCO. Bardejovské Kúpele historickými pamiatkami taktiež nezaostávajú. Vzduch v Bardejovských Kúpeľoch je považovaný za najčistejší na Slovensku. Pamiatky a čarokrásna príroda vytvárajú dokonalú kombináciu na oddych od problémov každodenného života. Viac informácií.

Turistika

Bardejovské Kúpele ležia v lesoch Ondavskej vrchoviny, vďaka čomu ponúkajú pestré možnosti turistiky. Vydať sa na prieskum prírody Bardejovských Kúpeľov môžete prostredníctvom Lesníckeho náučného chodníka Čierna Mláka. Možnosť vychutnať si výhľad na Bardejov ponúka Rozhľadňa Kamenná hora. Viac informácií.

Výlety v okolí Bardejovských Kúpeľov

Okolie Bardejovských Kúpeľov ponúka zaujímavé možnosti výletov. Okrem turisticky obľúbeného Bardejova sa len pár kilometrov od kúpeľov nachádza unikátny drevený kostol v Hervartove či zrúcanina Zborovského hradu.

vylety-turistika-bardejovske-kupele

Podujatia v Bardejove a Bardejovských Kúpeľoch

V Bardejove aj Bardejovských Kúpeľoch sa počas hlavnej sezóny konajú zaujímavé podujatia. Každoročným vyvrcholením sezóny je legendárny Bardejovský jarmok, ktorý láka návštevníkov zo širokého okolia. Medzi ďalšie obľúbené akcie môžeme zaradiť Dni mesta – Hry rytiera Rolanda, Bardejovské Kúpeľné dni alebo Alžbetínsky deň. A to je stále len zlomok z množstva udalostí, ktoré sa v Bardejove každoročne konajú.

Doprava v Bardejove a Bardejovských Kúpeľoch

Bardejovské Kúpele ležia približne 5 km od centra mesta Bardejov. Z mesta premávajú do kúpeľov linky MHD a niektoré diaľkové autobusy.

Do Bardejova je možné využiť autobusovú aj vlakovú dopravu. V 80 km vzdialených Košiciach sa nachádza medzinárodné letisko, ktoré zabezpečuje spojenie s rôznymi svetovými metropolami.

Pre pohodlnejšie cestovanie môžu návštevníci Bardejovských Kúpeľov využiť miestne taxislužby. Ich výber je v Bardejove naozaj pestrý.

Služby pre návštevníkov

Mestská časť Bardejovské Kúpele ponúka návštevníkom kúpeľov aj domácim obyvateľom základné služby. Nájdeme tu viacero obchodov, reštaurácie, bary, kaviarne, zdravotnícke ambulancie, lekáreň, poštu, farské služby aj bankomat. Viac informácií.

Počasie v Bardejovských Kúpeľoch

Bardejovský okres je charakteristický studenou zimou. Priemerné teploty v januári sa tu pohybujú okolo – 5 °C. V lete teploty priemerne dosahujú 18 °C. Priemerný ročný úhrn zrážok je 700 mm. Ovzdušie v Bardejovských Kúpeľoch je považované za najčistejšie ovzdušie na Slovensku. 

Aktuálne počasie v Bardejove môžete sledovať prostredníctvom stránky shmu.

Scroll to Top