Doprava Bardejovské Kúpele

Bardejovské Kúpele ležia približne 5 km od centra mesta Bardejov. Z mesta premávajú do kúpeľov linky MHD a niektoré diaľkové autobusy.

Do Bardejova je možné využiť autobusovú aj vlakovú dopravu. V 80 km vzdialených Košiciach sa nachádza medzinárodné letisko, ktoré zabezpečuje spojenie s rôznymi svetovými metropolami. 

Pre pohodlnejšie cestovanie môžu návštevníci Bardejovských Kúpeľov využiť miestne taxislužby. Ich výber je v Bardejove naozaj pestrý.

vlakova-stanica-bardejov

Železničná doprava

Železničná stanica Bardejov sa nachádza v centre mesta, hneď vedľa autobusovej stanice. Presnú adresu stanice a jej otváracie hodiny nájdete na webovej stránke železníc.

Do Bardejova premávajú len miestne osobné vlaky.  Najbližšia väčšia vlaková stanica sa nachádza v Prešove. Cesta vlakom z Prešova do Bardejova trvá niečo vyše hodiny. Celková vzdialenosť medzi uvedenými mestami je 45 km.

Viac o železničnej trati medzi Bardejovom a Prešovom, jednotlivé zastávky aj zaujímavosti nájdete tu.

Autobusová doprava

Na autobusovej stanici v Bardejove stoja medzimestské aj diaľkové autobusy. Niektoré diaľkové autobusy dokonca pokračujú smerom Bardejovské Kúpele. Cesta autobusom z autobusovej stanice do Bardejovských Kúpeľov trvá približne 10 minút.

Cestovné poriadky všetkých medzimestských autobusov, ktoré jazdia z Bardejova, nájdete tu. Vyhľadať konkrétne spojenie či diaľkové diaľkové linky, ktoré jazdia do Bardejova, môžete prostredníctvom nasledujúcej stránky.

MHD a taxi služby

Z Bardejova do Bardejovských Kúpeľov premávajú 3 linky MHD:

  • Linka číslo 1: Ťačevská – Slovenská – Vinbarg – Ľ.Štúra – Bardejovské Kúpele
  • Linka číslo 2: Družba – Komenského – Slovenská –  Bardejovské Kúpele
  • Linka číslo 5: Mihaľov – Dlhý rad – Slovenská Duklianská – Bardejovské Kúpele

Cestovný poriadok MHD v Bardejove nájdete tu. Okrem MHD je možné na prepravu medzi Bardejovom a Bardejovskými Kúpeľmi možné využiť aj taxík. 

Doprava lietadlom

Medzinárodné letisko Košice je od Bardejovských Kúpeľov vzdialené 90 km. Košické letisko ponúka lety takmer do celého sveta. Letieť odtiaľ môžete do neďalekej Prahy či Viedne, ale aj za oceán do Ameriky. 

Všetky potrebné informácie o letisku v Košiciach nájdete na oficiálnej stránke letiska.

Vzdialenosť medzi Bardejovskými Kúpeľmi a letiskom Košice je približne 90 km.

Áno, v meste Bardejov premáva MHD. Viac informácii.

Áno, v meste Bardejov sa nachádza vlaková stanica.

Bardejov sa nachádza približne 445 km od Bratislavy.

Scroll to Top