Bardejovské Kúpele neustále modernizujú

Bardejovské Kúpele patria k jedným z najobľúbenejších kúpeľov na východe Slovenska. Za posledné roky sa tu udialo množstvo zmien, ktoré zvýšili nielen úroveň služieb, ale zrevitalizovalo sa aj okolie. Napriek tomu, že modernizácia Bardejovských Kúpeľov prebieha postupne už niekoľko rokov, stále tu nájdete miesta, ktoré na obnovu stále čakajú. A mnohé z nich sa v najbližších rokoch aj dočkajú.

Súčasná situácia v Bardejovských Kúpeľoch

Napriek tomu, že Bardejovské Kúpele v posledných rokoch zrekonštruovali mnoho, stále objavíte miesta, ktoré potrebujú zmodernizovať. Okrem chýbajúcej infraštruktúry, čo cítiť aj na nedostatku zahraničných návštevníkov, chýbajú aj parkovacie miesta. Roky nefungujúca fontána, či budova Strediska obchodu a služieb v centre kúpeľov v dezolátnom stave. To je len časť problémov, ktoré Bardejovské Kúpele sužujú. 

Spomenúť musíme ale aj projekty, ktoré už boli v posledných rokoch zrealizované a zvýšili tak štandard ponúkaných služieb. Revitalizácia átria Kúpeľného domu, modernizácia kina, revitalizácia kúpeľného jazierka, či oprava historickej budovy Šarišského múzea. Rovnako bol zrekonštruovaný hotel Alexander, historický hotel Alžbeta, vynovená Balneoterapia, či dobudované vnútorné wellness centrum v hoteli Ozón.

Rozvojové zámery do budúcnosti

Aj keď doterajšie plány rozvoja Bardejovských Kúpeľov zabrzdila pandémia koronavírusu, so začatím prác sa počíta v horizonte 2 – 5 rokov. V pláne sú:

  • Dostavba vonkajšieho wellness centra medzi hotelom Ozón a Alexandrom s vonkajším aj detským bazénom, ale i saunami a ďalšími atrakciami.
  • Pri stredisku obchodu a služieb, ktoré doteraz chátra, by mal vzniknúť krásny oddychový park.
  • V neposlednom rade je v pláne aj rekonštrukcia hotela Dukla, ktorý následne priláka ďalších návštevníkov do Bardejovských Kúpeľov.

Na ďalšie zmeny si možno počkáme aj desiatky rokov:

  • vybudovanie parkovacieho domu;
  • výstavba športového areálu s golfovým ihriskom;
  • prestavba Vily Károly na tzv. šarišskú karčmu;
  • obnova promenády od hotela Alexander k hotelu Alžbeta.
Hotel Alžbeta

V súčasnosti si na kúpeľnom liečebnom, či relaxačnom pobyte v Bardejovských Kúpeľoch môžete vychutnať nielen vysokú úroveň ponúkaných služieb a množstvo procedúr, ktoré sú vhodné hlavne pre osoby s chorobami tráviaceho ústrojenstva, ale na svoje si prídu i milovníci histórie, či turistiky. Prejdite sa krásnym kúpeľným parkom alebo sa vydajte Náučným chodníkom Sisi. Okrem toho môžete navštíviť aj 5 km vzdialené historické centrum mesta Bardejov. Návštevu týchto kúpeľov určite neoľutujete.

Zdroj: www.kupele-bj.sk

Scroll to Top