Spoznajte históriu Bardejovských Kúpeľov vďaka letnej záhrade

Bardejovské Kúpele patria medzi jedny z najstarších kúpeľov na Slovensku. Objaviť ich čaro prostredníctvom výstavy historických fotografií vám pomôže letná záhrada v Bardejovských Kúpeľoch. Nájdete ju priamo v Kúpeľnom dome.

Letná záhrada v Bardejovských Kúpeľoch

Letná záhrada predstavuje ideálne priestory na skrátenie času medzi jednotlivými procedúrami. Nájdete ju medzi Kúpeľným domom a Poliklinikou. Vstup do letnej záhrady je priamo z chodby spájajúcej Kúpeľný dom a Polikliniku.

Hlavným cieľom letnej záhrady v Bardejovských Kúpeľoch je umožniť klientom čakať na procedúry na čerstvom vzduchu aj bez toho, aby museli opustiť budovu, v ktorej sa podávajú procedúry.

Vchod do letnej záhrady, aj okná jednotlivých budov zdobia historické fotografie Bardejovských Kúpeľov. A keďže história kúpeľov je naozaj bohatá, je tu čo obdivovať.

Bardejovské Kúpele navštívila aj rakúska cisárovná

Počas svojej dlhoročnej histórie hostili Bardejovské Kúpele množstvo slávnych osobností. Jednou z najvýznamnejších bola rakúska cisárovná Sisi, ktorej ducha cítiť v kúpeľoch dodnes. Dokonca si tu môžete dopriať aj rovnaké rozmaznávanie, ako samotná cisárovná. Tá tu strávila trojtýždňový liečebný pobyt. Apartnám Sisi nájdete v liečebnom dome Alžbeta, kde sa taktiež nachádza aj pamätná izba venovaná cisárovnej.

Liečebný dom Alžbeta je s Kúpeľným domom a letnou záhradou prepojený krytou chodbou. Dopriať si rozmaznávajúce procedúry a posedieť na slniečku tak môžete aj bez toho, aby bolo potrebné opustiť hotel.

Scroll to Top